קטרקט משני

קטרקט משני

אנשים רבים מבצעים בגיל מבוגר ניתוח קטרקט, אשר משפר באופן ניכר את יכולות הראייה שלהם. בהתחלה מנתחים את אחת העיניים, זו שהראייה בה פחותה ולאחר כמה חודשי החלמה מבצעים ניתוח זה גם בעין השנייה.

רוב ניתוחי הקטרקט הם מוצלחים, המנותחים חוזרים הביתה בו ביום והם ממשיכים לטפטף לאורך תקופה ארוכה טיפות עיניים ספציפיות, על פי ההנחיות של הרופא המנתח. לאחר תקופת החלמה קצרה, המנותחים חשים שינוי תהומי, כיוון שיש שיפור משמעותי בראייה שלהם.

בחירת קליניקה לניתוח עיניים

יש קליניקות מקצועיות רבות אשר עוסקות בתחום של טיפולי עיניים. מי שמתעניין בכך כדאי שיבדוק חוות דעת חיוביות וגם דיס המלצות באינטרנט. בנוסף לכך ברוב המקרים מכירים חברים או קרובי משפחה שביצעו הליך זהה. כדאי לשוחח איתם ולקבל המלצה אם הם היו מרוצים מהרופא, מהצוות ומהמיומנות של המרפאה כולה.

לאחר מכן חשוב להגיע למרפאה אחת או אפילו לשתיים לשיחה ראשונית, כדי להתרשם מהמקצועיות של הרופא המנתח. חשוב להרגיש בטוחים ונינוחים וזה המקום שבו כדאי לתאם תור לניתוח זה.

ראייה היא נושא אקוטי ולכן כל מי שקשור לראייה, יש לבדוק בכמה רבדים כדי להיות שלמים עם ההחלטה ולבצע את הניתוח הנדרש רק אצל מומחים בתחום זה.

מהו קטרקט משני

אם תקופה קצרה לאחר ניתוח קטרקט זה המנותח מדווח על כך שהוא סובל מסנוור, מערפול הדרגתי של הראייה ומטשטוש, ככל הנראה שיש אצלו בעיה של קטרקט משני. מדובר במצב שבו נותרים בחלק האחורי של הקופסית כמה תאים ישנים מהעדשה הטבעית שהוצאה בניתוח הקטרקט. התאים הללו גדלים בקופסית ולכן הם יוצרים עכירות שמשפיעה על הראייה.

טיפול לשיפור הראייה

כדי לתקן בעיה זו שנקראת קטרקט משני, מנתח העיניים משתמש בטכנולוגיה הנקראת: YAG Laser Capsulotomy. המנותח מקבל טיפות להרחבת האישונים ולאחר מכן הרופא ממקד את קרן הלייזר לקופסית האחורית כמה וכמה פעמים. המטרה שלו היא ליצור חור קטנטן שיאפשר לאור לעבור דרכו. הליך זה אורך כמה דקות והוא אינו כואב.

לאחר שבוצע החור הנדרש, המנותח חוזר לביתו וברוב המקרים כעבור כמה ימים בודדים הוא חוזר לראות באופן מלא, חד וצלול והתופעות שממנו הוא סבל כמו עכירות, סנוור וערפול של הראייה נעלמים.

אם אתם סובלים מבעיה של קטרקט משני, השאירו כאן את הפרטים שלכם. הצוות המקצועי שלנו ישוחח אתכם ויפנה אתכם לקליניקה שמבצעים בה טיפול זה במומחיות רבה.

מוזמנים לקרוא בנוסף: ניתוח קטרקט שאלות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אולי תאהבו גם

לייזר בגוף

לייזר בגוף

נשים וגם גברים אשר סובלים משיעור או מעוניינים במראה חלק הנחשב לאסתטי יותר, יודעים כי

לייזר במפשעות

לייזר במפשעות

מכירה את הרגע הזה שהחבר'ה קובעים בספונטניות ללכת לים ואת נזכרת שמצב המפשעות שלך לא

הרשמה

הירשמו לניולזטר שלנו לקבלת עדכונים

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן