בדיקת מתכות

בדיקת מתכות כבדות בודקת מתכות שעלולות להזיק בגופך. ספק שירותי הבריאות שלך עשוי להזמין בדיקה זו אם יש לך תסמינים של הרעלת מתכות כבדות או חשיפה ידועה למתכות כבדות. הבדיקה עשויה להשתמש בדגימת דם, שתן, שיער או ציפורן.

מהי בדיקת מתכות כבדות?

בדיקת מתכות כבדות בודקת רמות גבוהות של מתכות רעילות או מזיקות בגוף שלך. מתכות כבדות רעילות נמצאות בסביבה, במזונות מסוימים או בתרופות ולעיתים גם במים. אתה עלול לספוג מתכות כבדות דרך העור שלך, לנשום אותן או לאכול אותן.

מתכות כבדות אלו בטוחות בכמויות קטנות. אבל אם אתה צורך יותר מדי של מתכות אלה, אתה עלול לפתח הרעלת מתכות. ללא טיפול, חשיפת יתר למתכות כבדות מסוימות עלולה להיות קטלנית. הנך מוזמן לבצע באופן קל ופשוט בדיקת מתכות כללית לבדיקת מתכות כבדות אם יש לך סימנים של הרעלת מתכות כבדות.

סובלים מבעיות רפואיות וכאבים כרוניים ולא מצליחים למצוא פתרון וטיפול?

ניסיתם כבר את כל הבדיקות הרגילות בקופות החולים ועדיין לא מצאו את הבעיה?

בדיקות מתכות הינה בדיקה שיכולה למצוא את מקור הבעיה
והינה בדיקה מקיפה וייעודית לכם שיכולה למצוא את מקור הבעיה ולטפל בכאבים!
*ניתן לקבל עד 70% החזר כספי מחברות הביטוח
(*ההחזר תלוי בחברה ובפוליסה שלכם יש לברר זאת בטרם)

בדיקת שיער לגילוי מתכות כבדות

בדיקת המתכות שאנו מציעים לכם הינה דגימת שיער בלבד (בדיקה לא פולשנית) לגילוי מתכות כבדות בגוף ולמציאת הגורם לבעיות מהם אתם סובלים.

לייעוץ מקצועי על בדיקת מתכות

לשיחת ייעוץ ולהזמנת הבדיקה (מוקד אנושי עד השעה 00:00)
300
אנשים ביצעו את הבדיקה
0
אלמנטים שנבדקים
0
ימים לקבלת תשובה
% 0
אחוז הדיוק בבדיקה
% 1
החזר כספי מחברת הביטוח

35 אלמנטים הנבדקים בבדיקת מתכות כבדות

בדיקות מתכות כבדות מחפשות מתכות שעלולות להיות מסוכנות כאשר הן נמצאות בריכוזים מסוימים ועשויות לגרום לבעיות רפואיות. 
לפניכם רשימת המתכות הנבדקות בסדר ABC:

בדיקת שיער לגילוי מתכות כבדות

למה להיבדק?
כדי לסנן, לזהות ולנטר חשיפה מוגזמת למתכות כבדות ספציפיות.

מתי להיבדק?
מעת לעת כאשר אתה עובד עם מתכות כבדות, או כאשר רופא מטפל חושד כי ייתכן שנחשפת למתכות כבדות אחת או יותר.

נדרשת דגימה?
בבדיקה שאנו מציעים לך נדרשתשיער – בדיקה לא פולשנית. 

דרושה הכנה לבדיקה?
בבדיקת מתכות כבדות בשיער אין צורך בהכנה מוקדמת.

לייעוץ מקצועי על בדיקת מתכות

לשיחת ייעוץ ולהזמנת הבדיקה (מוקד אנושי עד השעה 00:00)

מה המשמעות של תוצאות בדיקת מתכות כבדות?

בדיקות מתכות כבדות בגוף מראות את הרמות של מתכות כבדות ספציפיות בגופך:

רמות נמוכות –  עשויות לגרום לכך שאין לך הרעלת מתכות כבדות. אם עדיין יש לך תסמינים של הרעלת מתכות כבדות, סביר להניח שתבצע בדיקות נוספות כדי למצוא את הגורם לתסמינים שלך.

רמות גבוהות – עלולות להצביע על הרעלת מתכות כבדות. תצטרך להימנע מחשיפה למתכת הזו למשך תקופה. הרופא שלך ייתן לך הנחיות להימנעות מחשיפה. אם הימנעות מהמתכת אינה מפחיתה את הרמות שלך. אתה עשוי לקבל טיפול קלציה הכולל נטילת תרופות דרך הפה או הזרקה כדי להסיר מתכות עודפות מגופך תחת השגחת הרופא שלך.

בדיקת מתכות כבדות בודקת רמות לא סדירות של מתכות רעילות או מזיקות. אתה עלול ליצור אינטראקציה עם מתכות רעילות בסביבה, במזון או במים שלך. צריכת יתר של מתכות אלו עלולה להוביל להרעלת מתכות כבדות. אם יש לך סימנים להרעלת מתכות כבדות בהתאם לתוצאות הבדיקה שלך, ייתכן שתצטרך טיפול כדי להפחית את מספר המתכות הכבדות בדם שלך.

כיצד נחשפים למתכות כבדות?

מתכות כבדות יכולות להיספג דרך העור, בשאיפה או על ידי אכילה או שתייה של מזון או נוזלים מזוהמים. אתה יכול להיות מורעל כאשר המתכות עוקרות את היסודות החיוניים בגוף ומתחילים להשפיע על תפקודם התקין של איברים שונים. רוב האנשים לעולם לא יהיו חשופים מספיק כדי להיפגע או להזדקק לבדיקה.

רוב החשיפות לטווח קצר ולטווח ארוך מתרחשות במקום העבודה, במיוחד בתעשיות המשתמשות במתכות לייצור מוצרים כגון: קדמיום, עופרת וכספית המשמשים בסוללות והארסן המשמש בחומרי הדברה מסוימים. חשיפות יכולות להתרחש גם אצל עובדים חקלאיים, אצל אנשים שתפקידם לנקות אתרים סביבתיים מזוהמים, אצל אלה שעובדים עם מוצרים מסוימים כמו מכונאי רכב שעובדים עם מצברים לרכב, ואצל בעלי תחביבים הכרוכים בשימוש במתכות כגון העופרת המשמשת את אומני הזכוכית הצבעונית.

נשים הרות בסיכון לרעילות מתכות כגון עופרת יכולות להעביר מתכות לתינוקות שלהן המתפתחים (עוברים). הסיבה לכך היא שעופרת מסוגלת לחצות את השליה. כמו כן, עופרת יכולה לעבור לתינוקות דרך חלב אם. מתי אמהות צריכות ואסור להניק יהיה תלוי ברמות העופרת בדם.

בדיקת מתכות כבדות בגוף

מהם הסימנים להרעלת מתכות כבדות?

הסימנים להרעלת מתכות כבדות לרוב אינם ספציפיים וחופפים לתנאים אחרים. רופא המשפחה שלך עשוי להמליץ ​​​​על בדיקה כללית לגילוי מתכות כבדות אם יש לך סימנים של הרעלת מתכות, הכוללים:

 • כאבי בטן
 • צמרמורת
 • שלשולים
 • חולשה בשרירים
 • בחילות והקאות
 • קוצר נשימה
 • עקצוץ בידיים / ברגליים
 • אנמיה
 • נזק לכליות
 • פגיעה בכבד
 • גירוי, הצטברות נוזלים (בצקת)
 • הפרעה בתפקוד המוח, אובדן זיכרון
 • קווי Mees (קווים אופקיים בציפורניים)
 • שינויים בהתנהגות
 • עצמות מעוותות בילדים, עצמות מוחלשות
 • עיכוב התפתחותי אצל ילדים
 • נשים בהריון – הפלה, צירים מוקדמים

הרעלת מתכות אצל ילדים

ייתכן שחלק מהילדים מתחת לגיל 6 יצטרכו להיבדק לעופרת מכיוון שיש להם סיכון גבוה יותר להרעלת עופרת. הרעלת עופרת היא סוג חמור מאוד של הרעלת מתכות כבדות. זה מסוכן במיוחד לילדים מכיוון שהמוח שלהם עדיין מתפתח, ולכן הם פגיעים יותר לנזק מוחי מהרעלת עופרת. בעבר, עופרת שימשה לעתים קרובות בצבע ובמוצרים ביתיים אחרים. זה עדיין בשימוש במוצרים מסוימים היום.

ילדים צעירים נחשפים לעופרת על ידי נגיעה במשטחים עם עופרת, ואז מכניסים את ידיהם לפיהם. ילדים המתגוררים בבתים ישנים יותר ו/או חיים בתנאים גרועים יותר עשויים להיות בסיכון גבוה אף יותר מכיוון שהסביבה שלהם מכילה לרוב יותר עופרת. אפילו רמות נמוכות של עופרת עלולות לגרום לנזק מוחי קבוע ולהפרעות התנהגותיות. רופא הילדים של ילדך עשוי להמליץ ​​על בדיקת עופרת עבור ילדך, בהתבסס על סביבת המגורים שלך והתסמינים של ילדך.